Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępca ukrył się w piwnicy

Data publikacji 21.08.2007

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali w Raszynie 27-letniego Pawła D. biorącego udział w procederze legalizowania kradzionych samochodów. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 3 kg narkotyków, ponad 40 tys. zł, policyjne moro, kamizelki kuloodporne, kominiarki, fałszywe dowody rejestracyjne, tabliczki znamionowe, wagi elektroniczne i kradzioną mazdę.

Policjanci z Pragi Północ rozpracowując grupę zajmującą się legalizacją kradzionych samochodów ustalili, że na jednej z posesji w Raszynie najprawdopodobniej są przechowywane kradzione auta. Punktualnie o 6.00 rano weszli do domku jednorodzinnego. W jednym z pomieszczeń znaleźli pół kilograma kokainy, ponad 2 kg marihuany, 327 gram tabletek ecstasy, 41 g amfetaminy, ponad 40 tys. zł i dwie wagi elektroniczne. W innym, policyjne moro, kamizelki kuloodporne, kominiarki i rękawiczki. Znaleźli też teczkę z dokumentami aut różnych marek. Jak się okazało, były w niej m.in. trzy fałszywe dowody rejestracyjne, naklejki na samochody i paszport, który został skradziony podczas włamania do bmw.

W garażu obok domu funkcjonariusze znaleźli skradzioną w Sopocie mazdę z tablicami rejestracyjnymi od innego, również kradzionego, pojazdu. 

W piwnicy domu ukrywał się 27-letni Paweł D. Mężczyzna został natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Wcześniej był już notowany za rozboje. Sąd już zdecydował o aresztowaniu mężczyzny. 

Pawłowi D. policjanci przedstawili kilka zarzutów: posiadania znacznej ilości narkotyków, ukrywanie samochodu, dokumentów, tablic rejestracyjnych i przygotowania do użycia sfałszowanych dokumentów. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Powrót na górę strony