Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 25.08.2012

Zwoleńscy policjanci z Wydziału Kryminalnego odzyskali dwa skradzione dostawcze Mercedesy. Zatrzymany do wyjaśnienia 63-letni właściciel posesji, na której znaleziono samochody już usłyszał zarzuty za paserstwo.

Zwoleńscy policjanci ustalili, że na terenie gminy Przyłęk znajduje się złomowisko samochodów, a pomiędzy nimi mogą być przechowywane pojazdy pochodzące z kradzieży. Trzeba było działać szybko, aby pojazdy nie zostały rozebrane na części lub przerzucone w inne miejsce. W czwartek, tuż po godzinie 6 rano policjanci weszli na teren posesji.

W wyniku przeszukania ujawniono kilkanaście samochodów, a pomiędzy nimi dwa skradzione dostawcze Mercedesy. Samochody miały założone tablice rejestracyjne innych państw, zerwane folie reklamowe, natomiast oryginalne tablice zostały zgniecione i starannie ukryte. Jeden z samochodów został skradziony w nocy z 21/22 sierpnia na terenie województwa lubelskiego, natomiast drugi w nocy z 22/23 sierpnia na terenie województwa mazowieckiego. W związku z powyższym zatrzymano 63-letniego mężczyznę właściciela posesji. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty za przestępstwo paserstwa, za co grozić może do 5 lat więzienia. Jeden ze skradzionych mercedesów został już odebrany przez właściciela. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony