Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za brutalny rozbój

Data publikacji 27.08.2012

Po kilku godzinach od zdarzenia policjanci z Sierpca zatrzymali dwóch sprawców brutalnego rozboju. Mężczyźni zaatakowali samotnie mieszkającego 80-latka i zabrali jego oszczędności. W ten weekend usłyszeli zarzuty za rozbój i decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły czwartek około godziny 14.00 w małej miejscowości na terenie gminy Zawidz. Do oddalonego od drogi domu zamieszkiwanego przez 80-letniego mężczyznę wtargnęli dwaj młodzi ludzie. Napastnicy kilkakrotnie uderzyli go w twarz i grożąc użyciem noża zażądali pieniędzy. Zaskoczony sytuacją i sterroryzowany nożem staruszek wskazał miejsce przechowywania gotówki. Rozbójnicy z zabranym łupem pospiesznie opuścili posesję, pozostawiając krwawiącego mężczyznę.

Dyżurny sierpeckiej komendy został poinformowany telefonicznie o napadzie przez przechodzącą nieopodal domu staruszka osobę, kilka godzin później. Na miejsce zdarzenia skierował policyjny patrol. Starszy pan był bardzo wystraszony zaistniałą sytuacją, został przewieziony do szpitala na badania.

Mundurowi zabezpieczyli ślady przestępstwa, a zebrane informacje doprowadziły ich do sprawców znajdujących się w pobliskiej miejscowości.

Świętujący razem przy alkoholu ludzie byli zaskoczeni wizytą mundurowych. 36-letni mieszkaniec gminy Sierpc i 32-letni mieszkaniec gminy Zawidz zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Obaj byli nietrzeźwi, mieli powyżej 2 promili alkoholu w organizmie.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Na podstawie sądowego postanowienia zostali tymczasowo aresztowani. Może im grozić do 12 lat więzienia

(KWP w Radomiu / mj)
 

Powrót na górę strony