Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze pomogli dwóm mężczyznom po wywróceniu się łodzi

Data publikacji 27.08.2012

Policjanci z Wrocławia uratowali dwóch mężczyzn po przewróceniu się łodzi żaglowej w okolicach Mostu Grunwaldzkiego. Jeden z nich pomimo założonej kamizelki ratunkowej miał problemy z dopłynięciem do brzegu ze względu na wysoką falę i bardzo silny nurt. Na szczęście funkcjonariusze w porę dotarli na miejsce i pomogli im wydostać się z wody.

Funkcjonariusze z Referatu Wodnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu po otrzymaniu zgłoszenia o przewróceniu się łodzi żaglowej natychmiast podjęli akcję ratunkową. Z przekazanych informacji wynikało, że załoga łodzi znajduje się w wodzie i istnieje realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli wywróconą do góry dnem żaglówkę. Na niej siedział wystraszony i zdenerwowany mężczyzna. Nie miał kamizelki ratunkowej. Drugi z mężczyzn znajdował się w wodzie i usiłował dopłynąć do brzegu. Jednak cały czas nurt wody znosił go na środek szlaku żeglownego.

Funkcjonariusze natychmiast wciągnęli go na pokład łodzi policyjnej. Następnie na pokład trafił drugi z mężczyzn, a funkcjonariusze postawili łódź do góry masztem. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło gdy żeglujący dostali silny boczny podmuch wiatru i nie zapanowali nad żaglówką. Ponadto mężczyzna wyciągnięty z wody twierdził, że pomimo założonego kapoka nie mógł dopłynąć do brzegu z uwagi na wysoką falę oraz bardzo silny nurt wody. Obaj mężczyźni byli trzeźwi i nie wymagali interwencji służb medycznych.

Na szczęście w tym przypadku policjanci zdążyli na czas i nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony