Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał na 5 milionów złotych

Data publikacji 27.08.2012

Około 5 milionów złotych wynoszą straty poszkodowanych, którzy uwierzyli w korzystne inwestycje oferowane przez 32-letniego mężczyznę z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Ponad 25 osób zostało poszkodowanych. W związku z tą sprawą podejrzanemu przedstawiono kilkadziesiąt zarzutów. Za takie czyny grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kędzierzyńskiej komendy ustalili, że mieszkaniec tego powiatu, może pobierać od różnych osób pieniądze, obiecując przy tym korzystne inwestycje i wysokie zyski. Ze zobowiązań się nie wywiązywał, a otrzymane pieniądze wykorzystywał na własne cele.

Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyzna oferował różnym osobom znaczne zyski w krótkim czasie, przedstawiając pokrzywdzonym nieprawdziwe informacje na temat zainwestowanych środków i wysokości zysków. W ten sposób wprowadził w błąd co najmniej 25 osób. Funkcjonariusze ustalili krąg osób pokrzywdzonych oraz okoliczności przekazywania pieniędzy podejrzewanemu mężczyźnie. Wartość strat wszystkich pokrzywdzonych wstępnie oszacowano na około 5 milionów złotych.

Zebrane w tej sprawie materiały dały podstawę do zatrzyma 32-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyźnie zarzuca się popełnienie kilkudziesięciu przestępstw zagrożonych karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Prowadzący to postępowanie wystąpili do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W minionym tygodniu sąd przychylił do wniosku i zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowanie na trzy miesiące.

(KWP w Opolu / jk)

Powrót na górę strony