Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 27.08.2012

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Wałbrzycha za rozbój dokonany na 73-letniej kobiecie. Jednego z napastników w ręce policjantów przekazał przypadkowy przechodzień, który był świadkiem całego zajścia i zatrzymał agresora. Drugiego, po krótkiej penetracji terenu, zatrzymali funkcjonariusze Wałbrzycha.

W sobotę 25 sierpnia tuż po godzinie 8 rano dwóch mężczyzn zaatakowało przechodzącą ul. Kilińskiego w Wałbrzychu 73-letnią kobietę. Jeden z nich złapał ją za szyję i zaczął podsuszać, drugi wyrwał jej torebkę, w której były telefon komórkowy, dokumenty oraz 80 zł.

Po wyrwaniu torebki mężczyźni zaczęli uciekać w dwóch różnych kierunkach. Pokrzywdzona zatrzymała przejeżdżający radiowóz. Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu wspólnie ze strażnikami miejskimi po krótkiej penetracji terenu zauważyli jednego z opisanych przez poszkodowaną napastników. Drugi bandyta został ujęty i przekazany policjantom przez przechodnia, który był świadkiem całego zajścia.

Sprawcami rozboju okazali się 22- i 29-letni mieszkańcy Wałbrzycha. Mężczyźni byli nietrzeźwi. Mieli po 2,5 promila alkoholu w organizmie. W związku ze sprawą zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzut rozboju.

Na wniosek policji Sąd Rejonowy w Wałbrzychu aresztował 29-latka na dwa miesiące. Wobec młodszego mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 2000 zł.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / jk)
 

Powrót na górę strony