Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni oszukiwali w Internecie

Data publikacji 21.08.2007

Policjanci z komendy w Braniewie wspólnie z kolegami z olsztyńskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech gimnazjalistów podejrzanych o oszustwa na Allegro. Nieletni początkowo na swoich kontach, a później na kontach bezprawnie przejętych od innych internautów urządzali aukcje sprzedając wirtualne pieniądze wykorzystywane w jednej z gier sieciowych.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość komputerową szukali oszustów oferujących do sprzedaży na internetowych aukcjach wirtualne pieniądze wykorzystywane w popularnej wśród internatów grze Tibia. Jak ustalili policjanci w wielu transakcjach sprzedający nie dostarczali sprzedanych "karatów" narażając swoich klientów na straty.

Wczoraj policjanci zatrzymali trzech gimnazjalistów z  Braniewa. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, to oni najpierw na swoich kontach, a później na kontach podstępnie przejętych od innych internautów organizowali aukcje nie wywiązując się z zawieranych umów. Na pomysł takiego zarabiania pieniędzy wpadł 16-letni Przemek, wymyślając także jak przejmować konta innych osób. Gimnazjaliści włamywali się do obcych komputerów nie zabezpieczonych przed dostępem osób niepowołanych i wyszukiwali tam  informacji o loginie i haśle dostępu do konta, korzystając z niego.

Jak szacują policjanci w ciągu dwóch miesięcy każdy z zatrzymanych mógł w ten sposób zarobić nawet 6 tys. zł. Funkcjonariusze ustalają wszystkich poszkodowanych i wysokość poniesionych przez nich strat. W ustaleniu i zatrzymaniu sprawców pomagali pracownicy Działu Bezpieczeństwa portalu Allegro.

O losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Powrót na górę strony