Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji za nami

Data publikacji 28.08.2012

W Grudziądzu zakończył się 66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji, w którym uczestniczyli policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych, którzy specjalnie przyjechali do tego miasta. Na imprezie nie mogło zabraknąć kujawsko-pomorskich policjantów.

66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji jest imprezą motorowo-turystyczną, ale także sportową. Gromadzi policjantów uprawiających sporty motorowe z różnych krajów Europy, by dać im możliwość wymiany poglądów oraz aby promować wzajemne porozumienia ponad granicami. Do uczestnictwa w zlocie uprawnieni są wszyscy pracownicy policji, straży celnej, wojsk ochrony pogranicza, służby więziennej, żandarmerii wojskowej, jak i członkowie stowarzyszeń sportowych tych organizacji.

W przygotowanie zlotu włączył się Prezydenta Miasta Grudziądza, władze samorządu województwa i oczywiście policjanci z Grudziądza i komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, tak też było w przypadku zlotu, który zakończył się w sobotę.

W czasie trwania zlotu uczestnicy mieli do wyboru m.in. udział w specjalnie przygotowanych wycieczkach. Wśród nich były: „Tajemnice miasta” połączone ze zwiedzaniem Grudziądza, „Wybuchowa eskapada” - wycieczka do fabryki dynamitu i zwiedzanie Bydgoszczy, czy ośmiogodzinny rajd motocyklowy „Szlakami średniowiecznych zamków”. Na następny zlot jego uczestnicy będą musieli poczekać do przyszłego roku, a spotkają się tym razem we Włoszech.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Film 66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji za nami

Pobierz plik 66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji za nami (format mp4 - rozmiar 57.54 MB)

Powrót na górę strony