Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali 7 osób z płonącego bloku

Data publikacji 28.08.2012

Szybka i sprawna reakcja brzeskich policjantów uratowała życie mieszkańców palącego się bloku. Dzięki przeprowadzonej przez nich ewakuacji podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze wyprowadzili z budynku 7 osób. Teraz Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności pożaru.

25 sierpnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu otrzymał zgłoszenie o pożarze w bloku mieszkalnym na terenie Brzegu. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. W palącym się budynku było 6 mieszkań.

Po przyjeździe okazało się, że duszący dym był już na całej klatce schodowej. Pożar, który wybuchł w piwnicy szybko się rozprzestrzeniał, a zadymienie i wysoka temperatura były zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców. St. sierż. Paweł Rosiński i st. sierż. Michał Kleszcz niezwłocznie podjęli decyzję o ewakuacji osób przebywających w budynku. Podczas całej akcji gęsty dym odciął drogę policjantom ratującym życie starszej kobiety. 80-latka została wyprowadzona przez jednego policjanta, niestety drugi nie zdążył opuścić mieszkania. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej st. sierż. Michał Kleszcz opuścił mieszkanie przez okno. W czasie akcji ratunkowej policjanci ewakuowali 7 osób.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przybyłych na miejsce pożaru funkcjonariuszy żaden z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń. Dwa zastępy straży pożarnej ugasiły pożar, teraz Policja wyjaśnia przyczyny pożaru.

St. sierż. Paweł Rosiński i st. sierż. Michał Kleszcz w Policji służą od 6 lat i na co dzień wykonują pracę dzielnicowych.

(KWP w Opolu / mj)
 

Powrót na górę strony