Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sześć osób wyłudzających kredyt zatrzymanych

Data publikacji 28.08.2012

W ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na warszawskich Bielanach wpadła grupa 6 osób zamieszanych w wyłudzenie kredytu bankowego. Przedstawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu, 57-letni Stanisław O. przyszedł do banku po kredyt w wysokości 20 tys. złotych. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, jaki udział w wyłudzeniu kredytu mają pozostałe osoby.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zapobiegli wyłudzeniu 20 tys. złotych kredytu z jednej z placówek bankowych na warszawskim Żoliborzu. W zorganizowaną przez operacyjnych zasadzkę wpadł nieuczciwy kredytobiorca oraz współpracująca z nim pięcioosobowa grupa.

Mężczyzna posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Dokument został zweryfikowany przez pracowników banku i policjantów. Policjanci błyskawicznie rozpracowali przestępczy plan grupy oszustów i skutecznie udaremnili jego realizację, a tym samym nie dopuścili do wyłudzenia z banku pieniędzy. Zaplanowali zasadzkę. Około godziny 11:00, w czasie załatwiania ostatnich formalności,  został zatrzymany Stanisław O., chwilę później w rękach policjantów było pozostałych pięć osób. 28-letnia Monika W., 36-letni Marek B., 39-letni Bogusław B., 44-letni Ryszard N. i 42-letni Krzysztof S. również trafili do policyjnego aresztu.

Cała szóstka odpowie teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu oraz poświadczenie nieprawdy w dokumencie. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani ubiegali się w innych bankach o podobne kredyty oraz jaki udział w tym przestępczym procederze miały poszczególne osoby.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony