Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 28.08.2012

Policjanci z Kraśnika zabezpieczyli około 2 kilogramów krzaków konopi indyjskich. Hodowla prowadzona była w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu piwnicznym. Zabezpieczone zostały zarówno krzewy, jak i gotowy do sprzedaży susz. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn – ojciec i syn, którzy wspólnie zajmowali się uprawą narkotyków. Za uprawę i produkcję środków odurzających grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Nielegalną uprawę konopi indyjskich wykryli kraśniccy policjanci z wydziału kryminalnego. Rośliny były hodowane w jednym z domów w Kraśniku, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu piwnicznym, wyposażonym w lampy i wentylację.

Gdy policjanci weszli na obserwowaną posesję, 30-letni właściciel uprawy, mieszkaniec Kraśnika, przebywał w pracy, a jego ojciec usiłował pozbyć się zebranego suszu i zerwanych już łodyg konopi wraz z pozostałymi liśćmi.

W piwnicy domu policjanci odnaleźli pomieszczenie z zainstalowanymi urządzeniami do hodowli konopi oraz 6 dużych krzaków narkotyku.

W sumie operacyjni zabezpieczyli około 2 kg roślin, w tym ponad 500 gramów gotowego do sprzedaży suszu, wartego prawie 20 tys. zł. Łączna wartość narkotyków jaką mógł uzyskać właściciel uprawy policjanci oszacowali na ponad 50 tys. zł. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za uprawę narkotyków w znacznej ilości mężczyznom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / jk)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.12 MB)

Powrót na górę strony