Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja zlikwidowana

Data publikacji 28.08.2012

Policjanci z wydziału kryminalnego łaskiej komendy zlikwidowali plantację marihuany. Na terenie prywatnej posesji zabezpieczono 149 doniczek z roślinami konopi indyjskich oraz wentylatory, lampy i inny sprzęt służący do uprawy narkotyków. Dwóch mieszkańców Pabianic w wieku 40 i 48 lat zostało zatrzymanych.

Prowadząc rozpoznanie środowiska przestępczego, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łasku uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie miasta może znajdować się plantacja marihuany. Rankiem 27 sierpnia 2012 r. policjanci pojawili się pod wytypowanym adresem. Zaskoczeni wizytą mieszkańcy Pabianic, w wieku 40 i 48 lat, którzy byli najemcami posesji, wskazali stróżom prawa pomieszczenia, gdzie znajdowały się konopie oraz sprzęt służący do ich uprawy.

Policjanci zabezpieczyli 149 roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono także sprzęt służący do uprawy tych roślin, m.in. dmuchawę, lampy i wentylatory. Funkcjonariusze zauważyli również, że instalacja elektryczna zasilająca plantację została podłączona do sieci energetycznej z pominięciem licznika.

Ekspertyza biegłego pozwoli oszacować, ile gramów marihuany można było pozyskać z zabezpieczonych roślin. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Jak się okazało, starszy z nich był poszukiwany dwoma listami gończymi za podobne przestępstwa. W trakcie przeszukań w domach zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość gotówki. Teraz obydwaj pabianiczanie usłyszą zarzut uprawy konopi indyjskich oraz kradzieży energii elektrycznej. Śledczy będą wnioskować o tymczasowy areszt.

(KWP w Łodzi / jk)
 

Powrót na górę strony