Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 28.08.2012

Policjanci z Pyrzyc zatrzymali pod koniec ubiegłego tygodnia 41-letniego mieszkańca Pyrzyc, u którego w mieszkaniu ujawnili niemal 800 gramów narkotyków. Wczoraj sąd zdecydował, że podejrzany następne trzy miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Pyrzyc otrzymali informację z której wynikało, że w mieszkaniu 41-letniego mężczyzny znajduje się duża ilość narkotyków. Policjanci udali się pod wskazany adres i przeszukali zajmowane przez niego pomieszczenie. Jego samego niestety w mieszkaniu nie zastali.

W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli ponad 318 gramów amfetaminy i 466 gramów marihuany. Zabezpieczyli też sprzęt służący do przygotowania narkotyków i ich sprzedaży. Przez następne dwa dni trwały poszukiwania mężczyzny, które ostatecznie doprowadziły do jego zatrzymania. Mężczyzna próbował uciekać chowając się w mieszkaniu sąsiada. Na niewiele to się jednak zdało. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili, że 41-latek kilka dni przed zatrzymaniem udzielił narkotyki dwóm małoletnim chłopcom w wieku 11 i 13 lat.

Mężczyzna usłyszał od prokuratora dwa zarzuty. Jeden z nich dotyczy uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, drugi udzielenia narkotyków małoletnim. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim na wniosek prokuratora rejonowego w Pyrzycach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(KWP w Szczecinie / mj)
 

Powrót na górę strony