Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odznaczenie dla Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 28.08.2012

Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosław Rozmus w imieniu Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka wręczył Komendantowi Głównemu Policji złoty medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Nadinspektor Działoszyński, dziękując za to wyjątkowe wyróżnienie, podkreślił, że odbiera odznaczenie w imieniu nie tylko swoim, ale i swoich podwładnych.

Minister Obrony Narodowej w szczególny i wyjątkowy sposób postanowił podziękować i wyróżnić Komendanta Głównego Policji za szczególne zasługi położone w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie to generał Rozmus wręczył nadinspektorowi Działoszyńskiemu podczas uroczystej zbiórki w obecności kadry kierowniczej Żandarmerii Wojskowej. Tym samym w sposób specjalny podziękował za dotychczasowe współdziałanie funkcjonariuszy Policji i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Komendant Główny ŻW zwrócił również uwagę na wsparcie, jakie codziennie Żandarmeria Wojskowa otrzymuje od Policji dla zapewnienia bezpieczeństwa Siłom Zbrojnym RP oraz na fakt, że policjanci zawsze chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami podczas wspólnych szkoleń i realizacji zadań służbowych.

Nadinspektor Działoszyński, dziękując za to wyjątkowe wyróżnienie, podkreślił, że odbiera odznaczenie w imieniu nie tylko swoim, ale i swoich podwładnych. Wyraził również słowa uznania i podziękowania dla żołnierzy Żandarmerii Wojskowej za codzienną wspólną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Komendant Główny Policji podkreślił zaangażowanie i rolę żołnierzy Żandarmerii Wojskowej podczas zabezpieczenia turnieju finałowego UEFA EURO 2012. Na zakończenie uroczystości obaj komendanci zapewnili o dalszej współpracy i realizacji zadań na rzecz utrzymania porządku i bezpieczeństwa publicznego.

(źródło: Żandarmeria Wojskowa)

fot. Marek Krupa / KGP


 

Powrót na górę strony