Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądali okupu za skradziony samochód

Data publikacji 29.08.2012

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o żądanie okupu za wcześniej skradziony samochód. Wszystkim przedstawiono już zarzuty – jeden został tymczasowo aresztowany, dwóch pozostanie pod policyjnym dozorem.

Jakiś czas temu skradziono samochód z jednego z nowohuckich osiedli – po kilku dniach właściciel otrzymał informację, że odzyska swoją własność gdy wpłaci okup. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy odzyskali skradziony samochód i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o wymuszanie okupu. Funkcjonariusze ustalili wówczas, że zatrzymani działali wspólnie z innym mężczyzną – potwierdzone zostały jego personalia i zatrzymanie go pozostawało kwestią czasu.

27 sierpnia br. 36-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, został już przesłuchany, przedstawiono mu zarzut żądania okupu w zamian za skradziony wcześniej samochód, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy tj. policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Podczas przeszukania miejsc pobytu podejrzanych ujawniono również urządzenia służące do kradzieży pojazdów, laptopy z oprogramowaniem pozwalającym łamać zabezpieczenia elektroniczne samochodów oraz pociski do pistoletu.

Policjanci ustalają czy podejrzani mają na koncie inne kradzieże samochodów.

(KWP w Krakowie / mj)
 

Film Żądali okupu za skradziony samochód

Opis filmu: okup, kradzieże samochodów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Żądali okupu za skradziony samochód (format flv - rozmiar 1.18 MB)

Powrót na górę strony