Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje samochodowi

Data publikacji 29.08.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże luksusowych pojazdów. Funkcjonariusze odzyskali trzy samochody o łącznej wartości blisko 270 tys. złotych. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Również Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami luksusowych aut. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 27 do 35 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże pojazdów.

Do zatrzymania doszło 27 sierpnia 2012 roku około godz. 15.40 na jednej z ulic Starego Miasta. 37-latek podejrzany jest o kradzież dwóch luksusowych samochodów osobowych o łącznej wartości ponad 350 tys. złotych. Do zdarzeń doszło na terenie wrocławskich Krzyków oraz na terenie Niemiec. Jedno z tych aut - o wartości blisko 120 tys. złotych, zostało odzyskane przez funkcjonariuszy.

Z kolei drugi z zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn, 29-latek, podejrzany jest o kradzież auta o wartości 30 tys. złotych, do której doszło na terenie Starego Miasta. Pojazd również został odzyskany przez policjantów. W trakcie zatrzymania obaj mężczyźni poruszali się kolejnym luksusowym samochodem (wartości 120 tys. złotych), który w związku z podejrzeniem, iż pochodzi z przestępstwa, został zabezpieczony.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych czynów przeciwko mieniu.


* * *


Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów z terenu Warmii i Mazur. Luksusowe pojazdy najnowszych roczników znikały głównie z parkingów miejscowości turystycznych naszego regionu.

Kiedy z powiatu ostródzkiego został skradziony Ford S-max, policjanci z KWP połączyli siły z funkcjonariuszami z Ostródy. Kryminalni przesłuchiwali świadków i na bieżąco weryfikowali informacje, które mogły ich doprowadzić do sprawców. Typowali również osoby, które mogły mieć związek z kradzieżami. Trop zaprowadził ich do Mławy.

To właśnie tam policjanci przeprowadzili szereg czynności operacyjnych. Kiedy mieli już pewność, że to trzej mieszkańcy tego miasta kradli auta z terenu województwa, przystąpili do realizacji.

Wczoraj po południu w Mławie, w dziupli samochodowej mieszczącej się w wynajętym garażu, kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27 - 35 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W pomieszczeniu policjanci zabezpieczyli, skradzionego 21 sierpnia br. z terenu Mielna w powiecie ostródzkim, Forda S-max o wartości około 50 tys. złotych.

Kamil Z., Adam K. oraz Paweł Z. podejrzani są o kilkadziesiąt kradzieży pojazdów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymani mieszkańcy Mławy przerabiali auta z najlepszym wyposażeniem i ponownie wprowadzali na rynek. Miały one trafiać do komisów lub na portale aukcyjne. Podejrzani mieli je także sprzedawać na części.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą m.in. odzyskują pojazdy i ustalają paserów. W sobotę zatrzymali jednego z nich. Na terenie Mławy, w garażu 43-letniego Roberta B. zabezpieczyli Forda S-max o wartości 70 tys. złotych, który został skradziony dzień wcześniej z Nowego Dworu w powiecie szczycieńskim. Mężczyzna już usłyszał zarzut paserstwa, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzem zatrzymanym za kradzieże mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Olsztynie / jk)

  • KWP Wrocław
  • KWP Wrocław
  • KWP Wrocław
  • KWP Olsztyn
  • KWP Olsztyn

Film Zatrzymani złodzieje samochodowi

Opis filmu: kradzieże samochodów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani złodzieje samochodowi (format flv - rozmiar 9.96 MB)

Powrót na górę strony