Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie uprawy konopi - jeden własciciel

Data publikacji 29.08.2012

Wczoraj w Pile funkcjonariusze wydziału kryminalnego zlikwidowali dwie profesjonalne uprawy marihuany. Podczas prowadzonego w tej sprawie postępowania zatrzymany został podejrzany o zorganizowanie oraz prowadzenie tego przestępczego procederu 23-letni mieszkaniec Piły. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu kryminalni uzyskali informację o mieszkańcu Piły podejrzanym o uprawę znacznych ilości marihuany. Jak wynikało z zebranych w tej sprawie materiałów, mężczyzna zorganizował swój przestępczy proceder w dwóch wynajętych lokalach. Wczoraj rano funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu podejrzanego. Kilka minut po godzinie 8.00 wkroczyli do jednego z wynajmowanych mieszkań i zatrzymali zupełnie zaskoczonego mężczyznę. W lokalu śledczy zabezpieczyli kilkanaście sadzonek konopi indyjskiej oraz sprzęt służący do jej uprawy. W pełni profesjonalną uprawę wraz ze specjalistycznym sprzętem znaleźli policjanci w drugim, wynajmowanym przez 23-latka mieszkaniu. Zabezpieczony w tym przypadku sprzęt to nawilżacze, specjalne oświetlenie oraz elektronika sterująca. Łącznie w obydwu miejscach śledczy odnaleźli 57 doniczek z sadzonkami konopi indyjskiej oraz blisko 200 gramów gotowego suszu.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze będą teraz szczegółowo wyjaśniać, czy w sprawę są zamieszane jeszcze inne osoby, dlatego też nie wykluczają oni w najbliższym czasie dalszych zatrzymań.

Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Piły. Mężczyzna jest dobrze znany pilskim stróżom prawa. W przeszłości był już notowany przez Policję. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony