Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za 9 kradzieży

Data publikacji 30.08.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę i dwóch 46-letnich mężczyzn, mieszkańców Krakowa, których podejrzewają o dokonanie 9 kradzieży na łączną kwotę blisko 33 tys. złotych. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

We wtorek kilka minut po godzinie 12.00 do mieszkania 82-letnich kielczan zapukała para nieznanych mieszkańcom osób. Kobieta i mężczyzna, pod pretekstem skorzystania z wody (chcieli się napić - jak twierdzili po zatruciu gazem) ukradli z szafki w kuchni pieniądze w kwocie 2 tys. zł. Z łupem szybko zniknęli z mieszkania. Do podobnej kradzieży doszło także na sąsiedniej ulicy.

Skrupulatna praca policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Kielcach doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży.

Okazali się nimi mieszkańcy Krakowa. Wczoraj mundurowi zatrzymali 36-letnią krakowiankę i jej dwóch 46-letnich wspólników. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie sprawców na łączną kwotę 1,7 tys. złotych. Odzyskano także gotówkę – 2 tys. złotych.

Dalsza praca kieleckich śledczych przyniosła kolejne efekty. Okazało się, że trójka mieszkańców Krakowa na swoim koncie ma więcej takich przestępstw. Stróże prawa ustalili, że sprawcy od lipca tego roku na terenie Kielc dokonali 9 takich kradzieży. Łączna kwota strat to blisko 33 tys. złotych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie cała trójka spotka się dzisiaj z prokuratorem. Konsekwencją ich czynu może być nawet pięcioletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Kielcach / mj)
 

Powrót na górę strony