Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 4 promile w organizmach rodziców

Data publikacji 30.08.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców 10-miesięcznej dziewczynki. Zarówno 31-letnia kobieta jak i jej 43-letni konkubent mieli blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Za narażenie córki na niebezpieczeństwo może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wszystko zaczęło się od wieczornego telefonu do dyżurnego kieleckiej policji z informacją o awanturze domowej. Policjanci w mieszkaniu zastali kobietę, mężczyznę oraz ich 10-miesięczną córkę. Opiekunowie dziecka byli nietrzeźwi. 31-letnia kobieta miała przeszło 3,5 promila alkoholu w organizmie, zaś jej 43-letni konkubent był w stanie upojenia alkoholowego. Miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu.

Nietrzeźwi opiekunowie trafili do policyjnego aresztu, a 10-miesięczną dziewczynkę pogotowie zabrało do szpitala na obserwację. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzisiaj, po wytrzeźwieniu, rodzice spotkają się z prokuratorem i usłyszą zarzuty narażenia życia dziecka na niebezpieczeństwo.

Materiały w tej sprawie przekazano już do sądu rodzinnego. Niewykluczone, że kielecki sąd podejmie decyzję o częściowym ograniczeniu praw rodzicielskich nad dzieckiem.

(KWP w Kielcach / jk)
 

Powrót na górę strony