Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za szantaż

Data publikacji 22.08.2007

21 sierpnia po południu lipnowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, w tym 16-latka podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. Sprawcy wiedząc, że starsze małżeństwo sprzedało gospodarstwo żądali kilkudziesięciu tysięcy złotych okupu grożąc spaleniem domu. Wszyscy sprawcy wpadli na gorącym uczynku - gdy odbierali okup.

Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy pierwszy raz skontaktowali się z pokrzywdzonymi w minioną niedzielę i zastraszając zażądali okupu. Małżeństwu kazali złożyć pieniądze na miejscowym cmentarzu przy rodzinnym grobowcu. 

Gdy policjanci otrzymali informację o przestępstwie natychmiast przystąpili do działań operacyjnych. Wszyscy sprawcy wpadali na gorącym uczynku w chwili podejmowania pieniędzy w umówionym miejscu. 

Zatrzymany wśród sprawców 16-latek po przesłuchaniu został przekazany rodzicom. Natomiast pozostali w wieku od 17-24 l. zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzisiaj śledczy i nadzorujący sprawę prokurator będą wnioskować do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara pobawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony