Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 30.08.2012

Policjant na urlopie wypoczynkowym zatrzymał na gorącym uczynku nietrzeźwego kierowcę. Poruszający się samochodem VW Golf wzbudził zainteresowanie funkcjonariusza, kiedy z ułańską fantazją o godzinie 12.00 w południe jechał drogami Lublińca. Kierujący, chcąc uniknąć zatrzymania, podjął próbę ucieczki. Wykonując niefortunny manewr swoim autem uciekinier uszkodził samochód funkcjonariusza. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę, zatrzymując nietrzeźwego kierowcę.

Wczoraj w Kochcicach (powiat lubliniecki) funkcjonariusz Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w czasie urlopu zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Volkswagen Golf. W chwili podjęcia interwencji przez stróża prawa, kierujący golfem postanowił wymknąć się i dalej przemierzać polskie drogi z promilami we krwi.

Na szczęście nie powiodła się jego próba ucieczki. Okazało się, że mieszkaniec Lublińca nie dość, że kierował samochodem „po pijaku”, narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, to próbując ucieczki, uszkodził samochód policjanta.

Po badaniu stwierdzono, że w organizmie ma prawie 3 promile alkoholu. Wyszło też na jaw, że nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 55-latek może w więzieniu spędzić nawet 2 lata.

(KWP w Katowicach / jk)

Powrót na górę strony