Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalił urządzenie warte 271 tys. zł

Data publikacji 22.08.2007

21 sierpnia w nocy policjanci z Kartuz przyjęli zawiadomienie o pożarze na terenie betoniarni w Stężycy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej i straż pożarna. Okazało się, że spłonął kontener, w którym było warte 271 tys. zł urządzenie sterujące pracą betoniarni. Policjanci zatrzymali 49-letniego Kazimierza S. podejrzewanego o podpalenie.

Policjanci pracujący nad sprawą użyli psa tropiącego, zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych, a także przesłuchali właściciela i pracowników firmy. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły wytypować i zatrzymać 49-letniego Kazimierza S., mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna został przewieziony do komendy powiatowej w Kartuzach, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W organizmie miał 1 promil.

Podczas przesłuchania 49-latek przyznał się do podpalenia. Z jego zeznań wynika, że włamał się do kontenera, w którym był komputer sterujący, rozlał najprawdopodobniej benzynę, a następnie podpalił ją i uciekł. Jak twierdzi, zrobił to z powodu nieporozumień pomiędzy nim, a właścicielem firmy.

Teraz podpalaczowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony