Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego pięcioma listami gończymi

Data publikacji 31.08.2012

Policjanci zatrzymali obywatela Rumunii, który przez trzy lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 39-latek poszukiwany był za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu (oszustwa, kradzieże) oraz fałszowanie dokumentów.

Policjanci zespołu poszukiwań celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 39-letniego obywatela Rumunii poszukiwanego od trzech lat na podstawie pięciu listów gończych wydanych przez sądy w różnych częściach kraju. Mężczyzna poszukiwany był za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu (oszustwa, kradzieże) oraz fałszowanie dokumentów.

Policjanci wiedzieli, że ukrywający się 39-latek posługiwał się fałszywymi dokumentami i zmieniał miejsca pobytu. Podejrzewali, że w ostatnim czasie może przebywać na terenie Małopolski, zaczęli sprawdzać różne informacje, aż natrafili na ślad poszukiwanego – został zatrzymany w jednym z moteli w podkrakowskiej miejscowości.

Mężczyzna nie wykazywał najmniejszego zdenerwowania niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy - był bardzo pewny siebie, od razu okazał dokument tożsamości. Legitymujący go policjanci nabrali jednak podejrzeń co do dokumentu i postanowili sprawdzić wątpliwości w komendzie – wówczas potwierdziło się, że podane przez mężczyznę dane są nieprawdziwe, dokument sfałszowany, a obywatel Rumunii jest poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości do osadzenia w areszcie gdzie miał odbywać wyroki za wcześniej popełnione przestępstwa.

(KWP w Krakowie / mj)
 

Powrót na górę strony