Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłapywani kolejni członkowie grupy Kadafiego

Data publikacji 31.08.2012

W grudniu 2011 roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy rozbili jedną z największych w ostatnich latach zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, zajmującą się handlem narkotykami. Do aresztów trafili jej członkowie, na czele z przywódcą, mieszkańcem Bydgoszczy, o pseudonimie Kadafi. Teraz regularnie „rozliczane” są kolejne osoby.

Działania związane z gromadzeniem dowodów przeciwko członkom grupy „Kadafiego” ciągle trwają. To one właśnie pozwoliły na przedstawienie zarzutów kolejnym osobom. Przeszukania w ich mieszkaniach zaczęły się w ubiegłym tygodniu.

We wtorek (21.08.2012 r.) policjanci Wydziału Kryminalnego KWP doprowadzili do prokuratury 28-letniego bydgoszczanina ps. „Kosa”, który usłyszał zarzut czerpania korzyści z nierządu i wprowadzenia do obrotu nie mniej niż 36 kg marihuany.

Kolejny bydgoszczanin, który tego dnia usłyszał zarzuty, to 28-latek podejrzany o udział w obrocie narkotykami w ilości nie mniejszej niż 10 kg amfetaminy. Mężczyzna ten wiedząc, że policjanci przeszukują jego mieszkanie w Fordonie i na Szwederowie sam zgłosił się do prokuratury.

Następnie w środę (22.08) policjanci przeszukali mieszkania dwóch braci z Bartodziej. Jeden z nich, który sam przyszedł do prokuratury, usłyszał zarzut udziału w obrocie marihuaną w ilości nie mniejszej niż 4,2 kg.

We wtorek (28.08.2012 r.) policjanci przeszukali mieszkanie 32-letniego mieszkańca Solca Kujawskiego. Mężczyzna ten usłyszał zarzut udziału w obrocie narkotykami w ilości nie mniejszej niż 1,8 kg marihuany i 2100 szt. tabletek ekstazy.

Tego dnia do prokuratury policjanci dowieźli także dwie kolejne osoby, które przebywają na stałe w zakładach karnych, odbywając zasądzone kary. 40-letni bydgoszczanin, ps. „Mariaci” usłyszał zarzut udziału w obrocie narkotykami w ilości nie mniejszej niż 400 kg amfetaminy. Jak wynika z ustaleń śledczych „Mariaci” transportował narkotyki dla członków grupy i magazynował je.

„Baca” z kolei to 33-latek, który usłyszał zarzut udziału w obrocie narkotykami w ilości nie mniejszej niż 250 g amfetaminy i takiej samej ilości marihuany.

Dziś w Toruniu na Bydgoskim Przedmieściu zatrzymany został 40-latek ps. „Długi”, któremu prokurator postawi zarzut.

Przypomnijmy: do rozbicia tej grupy doszło pod koniec grudnia 2011 r. Wówczas zarzuty, które usłyszeli jej członkowie dotyczyły m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się handlem narkotykami w ilości nie mniejszej niż 490 kg amfetaminy, ponad 390 kg marihuany oraz 300 tys. szt. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych, wymuszeń, kradzieży oraz czerpania korzyści z prostytucji.

W sprawie do tej pory zarzuty popełnienia kilkudziesięciu przestępstw usłyszało 35 osób. Śledczy zapewniają, że to nie koniec zatrzymań.

(KWP w Bydgoszczy / jk)
 

Film Wyłapywani kolejni członkowie grupy Kadafiego

Opis filmu: narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wyłapywani kolejni członkowie grupy Kadafiego (format flv - rozmiar 5.25 MB)

Powrót na górę strony