Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł dzięki monitoringowi

Data publikacji 22.08.2007

Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 21-letniego Kamila P., który okradł mężczyznę siedzącego na przystanku. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. 21-latek był już 15-krotnie notowany za kradzieże, włamania i rozboje. Zaledwie kilka dni temu opuścił zakład karny.

Tuż po północy operator miejskiego monitoringu obserwując jeden z przystanków autobusowych przy ul. Bieżuńskiej zwrócił uwagę na siedzącego na ławce mężczyznę. W pewnym momencie podszedł do niego młody mężczyzna i zaczął go obszukiwać. Gdy sięgnął po jego plecak pokrzywdzony próbował wyszarpnąć swoją własność, ale był tak nietrzeźwy, że nie był w stanie przeszkodzić złodziejowi. Operator monitoringu rozpoznał w młodym złodzieju wielokrotnie notowanego sprawcę różnych przestępstw.

Natychmiast powiadomił policjantów, którzy po dwóch minutach byli na miejscu. Kamil P. został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim prawie 1.200 zł i zegarek pokrzywdzonego. Mężczyzna, który został okradziony miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze względu na stan upojenia trafił do izby wytrzeźwień. Sprawca rozboju również nie był trzeźwy. Badanie alkomatem w komisariacie wykazało 1,2 prom. Kamil P. spędził resztę nocy w policyjnej izbie zatrzymań. Odpowie za rozbój, a sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. 

Mężczyzna mimo młodego wieku ma na swoim koncie już 15 notowań za kradzieże, włamania, rozboje i posiadanie narkotyków. Kilka dni temu opuścił zakład karny, gdzie spędził 3,5 roku za popełnione wcześniej przestępstwa.

Powrót na górę strony