Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autobus szkolny z niesprawnym układem hamulcowym wiózł 99 osób

Data publikacji 05.09.2012

Policjanci z polkowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu szkolnego, który, jak się okazało, przewoził o 20 osób więcej niż jest to dozwolone. Ponadto funkcjonariusze stwierdzili w autokarze niesprawny układ hamulcowy. Na kierowcę nałożono mandat karny oraz zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu. Pojazd nie został dopuszczony do dalszego ruchu.

W drugi dzień policyjnej akcji pn. "Bezpieczna droga do szkoły", podczas kontroli przeprowadzonej około godz.14. na ul. Dąbrowskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego polkowickiej komendy policji stwierdzili, że w autobusie szkolnym przewożona jest nadmierna ilość uczniów. Jak ustalili policjanci, podróżowało nim o 20 osób więcej niż mogło.

Autobusem jechało łącznie 99 osób, podczas gdy pojazd przystosowany był do przewożenia 57 osób siedzących i 22 stojących. Jak się ponadto okazało, układ hamulcowy pojazdu był niesprawny. Autobusu nie dopuszczono więc do dalszego ruchu, a kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Z uwagi na stan techniczny pojazdu, zatrzymano również dowód rejestracyjny.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony