Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za okradanie parkometrów

Data publikacji 05.09.2012

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wykradali pieniądze z poznańskich parkometrów. To kolejna w tym roku sprawa dotycząca zatrzymania nieuczciwych pracowników firmy ochroniarskiej, zajmującej się obsługą automatów parkingowych.

O zatrzymaniu pracowników ochrony okradających poznańskie parkometry pisaliśmy w kwietniu br. Jednak dla dwóch nieuczciwych pracowników tej samej firmy ochroniarskiej, chęć łatwego zysku okazała się silniejsza od strachu przed konsekwencjami, jakie spotkały wcześniej ich kolegów z pracy.

Sposób działania sprawców był podobny. Mężczyźni w ramach swoich obowiązków wymieniali kasetki z pieniędzmi z pełnych parkometrów. Sprawcy, znając zasadę funkcjonowania urządzeń pilnowali, aby pieniądze zamiast do kasetek trafiały do ich kieszeni. Lżejsze o sporą część monet lub prawie puste kasetki prędzej czy później musiały wzbudzić podejrzenia. Wtedy sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu. Nieuczciwi pracownicy ochrony dołożyli wszelkich starań, aby sprawa się nie wydała. Funkcjonariusze znaleźli jednak sposób, aby ustalić kto i w jaki sposób okrada parkingowe automaty. Dwaj mężczyźni w wieku 27 i 51 lat zostali zatrzymani.

W trakcie przeszukania prywatnego samochodu jednego ze sprawców policjanci znaleźli reklamówkę, w której znajdowało się ponad 800 złotych w monetach o nominałach od 10 groszy do 5 złotych. Pieniądze najprawdopodobniej mężczyzna ukradł z automatu parkingowego tuż przed zatrzymaniem.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że sprawcy od lipca br. do momentu zatrzymania ukradli z automatów parkingowych ponad 8 tysięcy złotych na szkodę Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Nieuczciwi pracownicy ochrony usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Żaden z nich nie był wcześniej karany.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony