Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wymuszenia i handel narkotykami

Data publikacji 05.09.2012

Policjanci z CBŚ we współpracy z antyterrorystami z KWP w Opolu zatrzymali trzech mieszkańców Opolszczyzny podejrzewanych o wymuszenia rozbójnicze, groźby karalne i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Wśród zatrzymanych jest znany policjantom, podejrzewany wielokrotnie o działalność przestępczą, mężczyzna opisywany w mediach jako „Alek”, uznawany za jednego z przywódców świata przestępczego na Opolszczyźnie. Sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego pracowali nad tą sprawą od kilku miesięcy zbierając informacje o grupie przestępczej dokonującej wymuszeń rozbójniczych i handlującej narkotykami.

Według ustaleń policjantów 39-, 36- i 24-latek m.in. wprowadzili do obrotu ponad 1,5 kilograma narkotyków wartych blisko 40 tys. złotych, a od jednej ze swoich ofiar wymusili 15 tys. złotych grożąc m.in. pobiciem, przestrzeleniem kolana z broni palnej, wywiezieniem do lasu i zabiciem.

Po zebraniu materiału dowodowego i zaplanowaniu końcowej realizacji sprawy policjanci z CBŚ, wspólnie z opolskimi antyterrorystami, 3 września w godzinach rannych zatrzymali podejrzewanych mężczyzn.

39-latek (ps. „Alek”) i 24-latek zostali zatrzymani w centrum Głubczyc podczas jazdy BMW 7. Całkowicie zaskoczeni mężczyźni nie stawiali żadnego oporu i poddawali się poleceniom funkcjonariuszy. W samochodzie policjanci znaleźli czapki kominiarki, siekierę, maczetę i długi nóż, które mogły służyć do popełnienia przestępstw. 

Kolejny członek grupy przestępczej zatrzymany został w Opolu na ul. Szarych Szeregów, podczas spaceru z psem. Wobec stawiającego opór 36-latka funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających.

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych prokurator przedstawił 39 i 24-latkowi zarzuty popełnienia wymuszenia rozbójniczego, gróźb karalnych i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. 36-latek usłyszał zarzut dokonania wymuszenia rozbójniczego i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu podejrzani zastali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Śledczy tymczasowo zajęli u podejrzanych mienie o wartości blisko 10 tys. zł.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego prowadzą w tej sprawie śledztwo pod nadzorem Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Opolu. Postępowanie ma charakter rozwojowy.

(KWP w Opolu / mj)
 

Film Zatrzymani za wymuszenia i handel narkotykami

Opis filmu: CBŚ


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za wymuszenia i handel narkotykami (format flv - rozmiar 3.53 MB)

Powrót na górę strony