Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ewakuowali ludność, zabezpieczali miejsce pożaru

Data publikacji 06.09.2012

Wczoraj w Łochowie wybuchł pożar w fabryce styropianu. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, blokowali newralgiczne trasy, kierowali ruchem, udrażniali drogi dla przejazdu samochodów straży pożarnej, a także ewakuowali zagrożoną ludność.

Wczoraj rano dyżurny Komisariatu Policji w Łochowie został poinformowany o pożarze w hali fabrycznej jednej z firm położonych na terenie miasta. Natychmiast skierował tam podległych sobie policjantów. Po stwierdzeniu rozmiarów zagrożenia, do akcji skierowano kolejnych funkcjonariuszy. Łącznie siedem radiowozów i czternastu policjantów, którzy zabezpieczyli teren, przystąpili do blokowania ruchu na trasach przebiegających bezpośrednio przy miejscu zdarzenia, jednocześnie umożliwiając drożność i możliwość skutecznego działania wozom strażackim biorącym udział w akcji gaśniczej. Policjanci ewakuowali też pracowników sąsiedniej firmy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że całkowitemu spaleniu uległa hala produkcyjna o powierzchni 8000m², w której, w momencie powstania pożaru, przebywało około 40 osób. Częściowemu spaleniu ulega też część biurowa, przylegająca bezpośrednio do hali.  Trwają policyjne czynności zmierzające do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zaistnienia pożaru. Dzisiaj na miejscu zdarzenia prowadzone będą oględziny pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Węgrowie.

(KWP w Radomiu / mg)
 

Powrót na górę strony