Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15- i 16-latek odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 07.09.2012

Policjanci z Mielca zatrzymali dwóch nieletnich, którzy zaatakowali 18-latka, zranili go nożem żądając wydania telefonu komórkowego. Dzień później 15 i 16-letni napastnicy byli już w rękach Policji. Nieletni dopuścili się jeszcze dwóch podobnych napaści w stosunku do tej samej osoby. Materiały w sprawie zostały przekazane do prokuratury.

Do zdarzenia doszło w Mielcu na ul. Piaskowej, w poniedziałek około godz.15. Kobieta, która była przypadkowym świadkiem napaści na mielczanina, powiadomiła telefonicznie o wszystkim Policję. Napastnicy, którzy to zauważyli, natychmiast uciekli. Dzień później, 15 i 16-latek z Mielca, którzy zaatakowali mężczyznę, zostali zatrzymani przez mieleckich policjantów i umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka w Rzeszowie.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani dopuścili się podobnego czynu w stosunku do pokrzywdzonego w czerwcu br. na terenie dworca autobusowego w Mielcu, gdzie pobili go i zabrali mu pieniądze, telefon komórkowy oraz srebrny łańcuszek. Podobnej napaści dopuścili się na początku sierpnia, kiedy zabrali swojej ofierze telefon komórkowy. Wczoraj materiały w tej sprawie zostały przekazane do prokuratury. Dalsze losy nieletnich sprawców czynów karalnych zależą od decyzji prokuratury i sędziego rodzinnego.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony