Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Instruktor nauki jazdy fałszował świadectwa kwalifikacji kierowców

Data publikacji 07.09.2012

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali instruktora nauki jazdy, podejrzanego o fałszowanie świadectw kwalifikacji kierowców i ich sprzedaż, oraz mężczyznę, który posłużył się podrobionymi dokumentami w starostwie powiatowym w celu uzyskania prawa jazdy kierowcy zawodowego. U instruktora zabezpieczono podrobione pieczątki urzędów samorządowych oraz gabinetu lekarskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca Chojnowa, który w celu uzyskania prawa jazdy kierowcy zawodowego przedłożył w legnickim Starostwie Powiatowym sfałszowany druk świadectwa kwalifikacji zawodowych potwierdzający odbycie kursu doszkalającego. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna nigdy nie odbył wymaganego kursu, którego ukończenie wskazywały przedłożone dokumenty. 
  
Legniccy policjanci zatrzymali następnie 50-letniego instruktora nauki jazdy z jednego z okolicznych powiatów, który wystawił zabezpieczone dokumenty. Jak się okazało, mężczyzna fałszował świadectwa kwalifikacji. Policjanci zabezpieczyli u niego podrobione pieczątki urzędów samorządowych oraz gabinetu lekarskiego, które wykorzystywane były do stemplowania zaświadczeń o przeprowadzonych szkoleniach i badaniach lekarskich kierowców. Jak ustalili funkcjonariusze, instruktor nauki jazdy sprzedawał gotowe zaświadczenia za kwotę 500 zł.
 
Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli oni już w tej sprawie zarzuty podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi. Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.  Funkcjonariusze nadal badają wszystkie okoliczności tego procederu, w tym m.in. sprawdzają dokumentację w celu ustalenia ile osób przedłożyło fałszywe dokumenty w celu uzyskania kwalifikacji kierowcy zawodowego. 

(KWP we Wrocławiu / mg)
 
 

Powrót na górę strony