Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spadochroniarze skakali z Iglicy

Data publikacji 07.09.2012

Dziś rano Wrocławscy policjanci brali udział w dość nietypowej interwencji. Po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców, że ktoś ma wspinać się na Iglicę przy Hali Stulecia we Wrocławiu dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Nie małe było zdziwienie funkcjonariuszy jadących ulicą Wróblewskiego, gdy zauważyli skoczków spadochronowych, którzy opadali po skoku z 96 metrowej Iglicy.

O zdarzeniu dziś około godz. 6.50 rano dyżurnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformowała jedna z osób przechodzących w rejonie Hali Stulecia. Zgłaszający powiedział, że widzi jakieś osoby, które wspinają się na Iglicą. Skierowani na miejsce funkcjonariusze jadąc ulicą Wróblewskiego zauważyli dwóch skoczków spadochronowych, którzy opadali po skoku z 96 metrowej Iglicy. Jak się okazało, była to 29-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna.

Spadochroniarze tłumaczyli policjantom, że skoro posiadają przeszkolenie uprawniające do oddawania skoków i kurs wspinaczki sportowej, to byli przekonani, że mogą sobie skoczyć. Mówili również, że nie zauważyli nigdzie znaku, który by tego zabraniał w tym miejscu.

Obecnie policjanci sprawdzają wszystkie okoliczność tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony