Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli krótko po kradzieży TIR-a

Data publikacji 07.09.2012

Trzech obywateli Słowacji, którzy dopuścili się wybitnie zuchwałej kradzieży ciężarówki z cennym ładunkiem telewizorów, kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali gorzowscy policjanci. Sprawcy podszywając się pod funkcjonariuszy Policji wywieźli kierowcę TIR-a do centrum Gorzowa, tam wyrzucili ze swojego auta, po czym skradli pozostawioną na parkingu ciężarówkę wraz z ładunkiem. Cała trójka niebawem usłyszy zarzuty.

W czwartkowe południe z gorzowskiej fabryki urządzeń elektronicznych wyjechała ciężarówka z ładunkiem telewizorów. 560 sztuk paneli LCD, o łącznej wartości ponad 613 tysięcy złotych, wyruszyło w drogę na Słowację. Kierowca auta, przygotowując się do długiej podróży, zatrzymał się na parkingu w okolicy giełdy samochodowej. Po kilku minutach do kabiny TIR-a podjechało trzech mężczyzn osobowym seatem. Kierowca ciężarówki, ponaglany przez nieznajomych, dał się im przekonać, że są słowackimi funkcjonariuszami współpracującymi z polską Policją, którzy muszą z nim wyjaśnić pewne nieprawidłowości. Rzekomi funkcjonariusze zabrali mężczyznę do swojego samochodu.

Kiedy mężczyźni w centrum Gorzowa wyrzucili słowackiego szofera ze swojego auta, ten zdał sobie sprawę, że nie miał wcale do czynienia z Policją, a wręcz przeciwnie - padł ofiarą przestępstwa. Pokrzywdzony zatrzymał przejeżdżającą taksówkę i wrócił nią w miejsce gdzie zostawił swojego TIR-a. Po ciężarówce nie było już jednak śladu. O całym zajściu zawiadomiona została Policja.

Informacja o napadzie trafiła błyskawicznie do wszystkich patroli w mieście. Sygnał o uprowadzonym TIR-ze dotarł również do policjantów drogówki, wykonujących swoje czynności na miejscu kolizji drogowej w oddalonym o kilka kilometrów od Gorzowa Deszcznie. Właśnie ci policjanci w niedługim czasie wypatrzyli auto sprawców w kolumnie przejeżdżających samochodów. Błyskawicznie zatrzymano dwóch z nich. Trzeci z mężczyzn, próbując uciekać kradzionym TIR-em kilka kilometrów dalej również został zatrzymany. Gorzowscy policjanci odzyskali także ciężarówkę, wartą łącznie ze zrabowanym ładunkiem ponad 700 tys. złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. Zatrzymani przez Policję są aktualnie przesłuchiwani. Niebawem przedstawione zostaną im zarzuty. Za kradzież TIR-a, stanowiącego wraz z ładunkiem mienie znacznej wartości, zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.32 MB)

Powrót na górę strony