Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali złodziejską dziuplę

Data publikacji 08.09.2012

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dziuplę samochodową. Do sprawy zatrzymano dwóch podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Wstępne straty powstałe w wyniku działalności grupy oszacowano na około 600 tysięcy złotych.

Policjanci CBŚ od  dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami luksusowych samochodów. Sprawcy specjalizowali się w kradzieżach samochodów marki BMW. Na podstawie zebranych informacji zlokalizowali dziuplę, która mieściła się na terenie wynajętej posesji, w powiecie toruńskim.

Policjanci CBŚ przy wsparciu „antyterrorystów” z KWP w Bydgoszczy oraz kryminalnych KWP w Białymstoku weszli na teren posesji krótko po tym, jak na podwórko wjechało srebrne bmw, na niemieckich numerach rejestracyjnych, za kierownicą którego siedział podejrzewany mężczyzna.  Jak się okazało samochód został skradziony na terenie Niemiec. W zabudowaniach funkcjonariusze ujawnili co najmniej cztery rozebrane na części samochody bmw. Wstępnie wartość strat powstałych w wyniku działalności grupy oszacowano na około 600 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze wszystkie pojazdy zostały skradzione w okresie od czerwca do sierpnia tego roku, na szkodę obywateli Niemiec. Trzy pojazdy skradziono za naszą zachodnią granicą, a jeden w Polsce. 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn wieku 32 i 52 lat. Starszy z nich jest mieszkańcem Gdańska, drugi z podejrzanych pochodzi z powiatu włocławskiego. Podczas przeszukania posesji oraz mieszkań zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili łamaki do otwierania zamków oraz szereg akcesoriów samochodowych. Ponadto w miejscu zamieszkania 32-latka policjanci zabezpieczyli vw golfa oraz bmw E60. Po przeprowadzeniu badań mechanoskopijnych okaże się, czy również te pojazdy pochodzą z przestępstwa.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych materiałów podejrzanym przedstawiono zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości.  Na poczet przyszłych kar i grzywien od podejrzanych zabezpieczono około 10 000 złotych. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje prokuratura i sąd. Za te przestępstwa grozi zatrzymanym do 10 lat więzienia. Ponieważ sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

Źródło:KWP Bydgoszcz

Powrót na górę strony