Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali auto skradzione w Czechach i zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 08.09.2012

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Czech. Zatrzymany wpadł na terenie powiatu lubińskiego. Odzyskany, już kilka godzin po kradzieży, samochód, został zabezpieczony. Sprawna akcja była możliwa dzięki ścisłej współpracy dolnośląskich policjantów i funkcjonariuszy z Czech, szybkiej wymianie informacji poprzez Wspólną Placówkę w Kudowie Zdrój oraz sprawnej koordynacji działań policjantów ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.

Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej, w wyniku przeprowadzonych działań zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Republiki Czeskiej. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód. Zatrzymany mężczyzna, to 23 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości województwa lubuskiego.

Zatrzymanie podejrzanego oraz odzyskanie skradzionego poza granicami naszego kraju auta, już po kilku godzinach, było możliwe dzięki  ścisłej współpracy dolnośląskich policjantów i funkcjonariuszy z Czech, szybkiej wymianie informacji poprzez Wspólną Placówkę w Kudowie Zdrój, w której służbę pełnią funkcjonariusze polscy i czescy oraz sprawnej koordynacji działań policjantów ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.

6 września br. w godzinach rannych, oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu otrzymał z polsko – czeskiej placówki w Kudowie Zdrój, informację przekazaną przez czeskich policjantów o kradzieży samochodu, do której doszło w nocy na terenie Republiki Czeskiej. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu natychmiast uruchomiła działania ukierunkowane na zatrzymanie sprawcy i odzyskanie skradzionego auta. Przekazano informację na dolnośląskie powiaty oraz zorganizowano posterunki kontrolne. Około godziny 9.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Lubinie, pełniący służbę na motorach w ramach zorganizowanych posterunków, zauważyli jadący, opisany w otrzymanej informacji, samochód marki Renault Megane. W wyniku podjętych natychmiast działań, funkcjonariusze zatrzymali pojazd oraz osobę prowadzącą auto. Okazał się nim 23 – letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Zatrzymany mężczyzna, podejrzewany o kradzież auta, trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także odzyskany samochód. Na podstawie dalej przeprowadzonych w tej sprawie czynności, oraz zgromadzonego materiału, zatrzymany usłyszał zarzut włamania do auta i jego kradzieży. Wobec zatrzymanego, na wniosek prokuratury, wczoraj sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Wrocław/pb

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.57 MB)

Powrót na górę strony