Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał napaść na sklep

Data publikacji 10.09.2012

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który w ubiegły piątek na terenie powiatu trzebnickiego, grożąc użyciem noża ekspedientce sklepu spożywczego, zażądał wydania pieniędzy z kasy. Sprawca po niespełna 15 minutach od zgłoszenia został zatrzymany przez policjantów.

Funkcjonariusze z powiatu trzebnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie napadu rabunkowego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Prusice. Do zdarzenia doszło wieczorem tuż po godzinie 20. Do siedzącej przed sklepem ekspedientki jednego ze sklepów spożywczych na terenie powiatu trzebnickiego podszedł zamaskowany mężczyzna, chwycił sprzedawczynię za rękę i grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy z kasy. Kobieta, głośno krzycząc o pomoc, wyrywała się napastnikowi, który wystraszony uciekł.

Policjanci po otrzymaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęli działania zmierzające do jego zatrzymania. Już po 15 minutach od zdarzenia funkcjonariusze na podstawie podanego im rysopisu zatrzymali ukrywającego się w pobliskich zaroślach mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

Policjanci zajmujący się ta sprawą zabezpieczyli również kurtkę, którą sprawca porzucił po zdarzeniu, oraz skarpety, których użył podczas napadu, aby zamaskować twarz.

Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało u podejrzanego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd Rejonowy w Trzebnicy na wniosek prokuratury zastawał już wobec zatrzymanego 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Powrót na górę strony