Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszystko dla chorych dzieci - Festyn "Niebiescy Dzieciom"

Data publikacji 10.09.2012

XI edycja Festynu Charytatywnego „Niebiescy Dzieciom” już za nami. W minioną sobotę, otoczenie poznańskiej Areny tętniło życiem, w trakcie imprezy organizowanej przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy olbrzymim współudziale służb mundurowych miasta Poznania, a także urzędów, instytucji, firm i partnerów, których z roku na rok przybywa. Imprezę odwiedziło prawie 8 tys. poznaniaków i Wielkopolan. Cel jak co roku był ten sam – wsparcie dla poznańskiego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschnera.

Od wielu już lat Festyn Charytatywny „Niebiescy Dzieciom”, choć organizowany przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, jest imprezą wszystkich służb mundurowych Poznania, a także licznych partnerów, których pomoc jest niewymierna. Policjanci, strażacy, żołnierze, celnicy, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele wielu firm, organizacji, stowarzyszeń i urzędów robią wszystko, aby festyn był atrakcyjny, a poznaniacy i Wielkopolanie, którzy w nim uczestniczą, uśmiechnięci i zadowoleni. Od jedenastu już lat tylko cel imprezy nie ulega zmianie. To wspieranie działalności Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschnera w Poznaniu. To przede wszystkim chęć niesienia pomocy dzieciom przebywającym w szpitalu, których dotknęła choroba.

W minioną sobotę, 8 września br., okolice poznańskiej Areny tętniły życiem. Konkursy dla dzieci i całych rodzin, stoiska tematyczne, artyści występujący na scenie i liczne pokazy - to tylko część tego co przygotowano dla uczestników festynu. Wszyscy biorący udział w festynie mogli podziwiać piękne wozy strażackie, specjalistyczne pojazdy i zabytkowe autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Można było nie tylko dotknąć ale również wsiąść do policyjnych radiowozów i motocykli, przejechać się bryczką, czy zrobić sobie zdjęcie z poznańskimi policjantami w siodle. Pokazy dyscypliny i skuteczności psów policyjnych, pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej i służb medycznych - to kolejne atrakcje minionej soboty. Pasjonatów motoryzacji z kolei przyciągały pokazy zabytkowych samochodów, a także współczesnych pojazdów mercedesa oraz stoisko Automobilklubu Wielkopolski. Ośmiu tysiącom poznaniaków, którzy wzięli udział w imprezie, umilały czas ponadto występy grup wokalnych, tanecznych i grupy Main Stream na estradzie.

Dla organizatorów, kolejny już raz radością była frekwencja podczas imprezy i fakt, że od wielu już lat mamy zarówno stałych, sprawdzonych uczestników imprezy, a ci którzy pojawiają się na niej po raz pierwszy, powracają w następnych latach, by bawić się tego dnia z nami i pomagać potrzebującym dzieciom.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony