Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli, pobili i skrępowali ochroniarza

Data publikacji 10.09.2012

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lipca napadli na ochroniarza pilnującego teren budowy wiaduktu w Warszawie. Pobitego i skrępowanego mężczyznę zamknęli w pomieszczeniu socjalnym i w tym czasie zabrali sprzęt budowlany, w tym sprężarkę, o łącznej wartości 130 tys. złotych. Sąd zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca trzech mężczyzn napadło na ochroniarza pilnującego teren budowy wiaduktu przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie. Sprawcy pobili pracownika ochrony, skrępowali i zamknęli w pomieszczeniu socjalnym. Z placu budowy mężczyźni zabrali sprzęt o wartości 130 tys. złotych, w tym sprężarkę.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Policjanci przez miesiąc prowadzili czynności, które miały na celu ustalenie sprawców, zatrzymanie ich i odzyskanie mienia. Dwa tygodnie temu policjanci odzyskali sprężarkę. Kilka dni później w rękach kryminalnych byli obaj sprawcy. 29-letni Kamil O. i 40-letni Grzegorz C. zostali zatrzymani w podwarszawskich miejscowościach. Obaj już wcześniej byli zatrzymywani przez policję, w związku z kradzieżą maszyny budowlanej.

Prokurator przedstawił im zarzuty za rozbój. Sąd żoliborski zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawcy napadu na ochroniarza trafią do aresztu śledczego na okres 3 miesięcy. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

 

Powrót na górę strony