Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Laserowe mierniki prędkości dla kujawsko-pomorskiej Policji

Data publikacji 10.09.2012

O 23 laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR, zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym” wzbogacili się kujawsko-pomorscy policjanci. To nowoczesne urządzenie trafi do każdej komendy miejskiej/powiatowej na terenie województwa.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy dotarły 23 urządzenia – laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR, zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Ten nowoczesny sprzęt służyć będzie policjantom ruchu drogowego województwa w ujawnianiu wykroczeń w ruchu drogowym polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Po jednym laserowym mierniku przekazano do każdej komendy miejskiej/powiatowej Policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Miernik prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR ze względu na specyfikę opatentowanego przez firmę LTI laserowego pomiaru prędkości pojazdów w ruchu (wiązka o szerokości zaledwie 2,07 mrad) jest skutecznym urządzeniem w zakresie ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu i infrastruktury.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony