Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 11.09.2012

Ponad 4700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj chełmscy policjanci. Kontrabanda przechowywana była w samochodzie marki Mercedes przez 39-letniego mężczyznę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 60 tys. złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest grzywną oraz karą pozbawienia wolności do lat 3.

Chełmscy kryminalni zatrzymali wczoraj w południe 39-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna w samochodzie zaparkowanym w kompleksie garaży na jednym z chełmskich osiedli przechowywał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest tam 4720 paczek. Policjanci zabezpieczyli bezakcyzowe wyroby. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 60 tys. złotych.

Mężczyzna jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego za ten czyn grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Lublinie / mj)
 

Powrót na górę strony