Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozwieszanie plakatów o treści rasistowskiej

Data publikacji 11.09.2012

Białostoccy policjanci zatrzymali trzech nastolatków, którzy w centrum miasta rozwieszali plakaty o treści nawołującej do nienawiści na tle rasowym. Teraz dwóch 17-latków i 16-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj w godzinach południowych policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali trzech mieszkańców miasta w związku z rozwieszaniem plakatów o treści nawołującej do nienawiści na tle rasowym. Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę. Około godziny 22.00 dyżurny białostockiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie ulicy Piłsudskiego trzech młodych mężczyzn rozwiesza plakaty o treści rasistowskiej.

W wyniku intensywnych działań  mundurowi już następnego dnia zatrzymali wszystkich sprawców tego czynu. W trakcie kontroli osobistej w podręcznym bagażu funkcjonariusze u jednego z nich ujawnili plakaty. Teraz zatrzymanych dwóch 17-latków i 16-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony