Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych

Data publikacji 11.09.2012

Minęła 11. rocznica zamachu na Word Trade Center. Przedstawiciele władz i służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Homo Homini w Kielcach. W obchodach uczestniczył Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Punktualnie o 12.00 władze rządowe, samorządowe, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych i kielczanie uczcili ofiary zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Przed pomnikiem Homo Homini złożono wiązanki kwiatów.

W obchodach uczestniczyli między innymi Konsul Generalny USA w Krakowie Ellen Germain, Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk oraz delegacja FBI, jak również amerykańscy policjanci z Houston i San Antonio, którzy goszczą w województwie świętokrzyskim.

Pomnik Homo Homini, autorstwa Adama Myjaka, jest jedynym w Europie pomnikiem poświęconym zabitym, nie tylko z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, ale także ofiarom ataków terrorystycznych w Madrycie, Moskwie, Londynie, Biesłanie i Jerozolimie.

Na pomniku upamiętniających ofiary zamachów terrorystycznych znajdują sie również tabliczki ku czci ludzi zamordowanych w Oslo i na wyspie Utoya w Norwegii. Przygotował ją rzeźbiarz Arkadiusz Latos.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony