Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli przed służbą

Data publikacji 12.09.2012

Białostoccy policjanci będący jeszcze przed służbą szybko ruszyli na pomoc dwóm osobom dryfującym na rowerze wodnym na środku zalewu Siemianówka. Funkcjonariusze już po kilku minutach byli na miejscu. Dzięki sprawnej interwencji mundurowych 24-latka i 23-latek bezpiecznie dotarli do brzegu.

Wczoraj około godziny 15.00 jeden z policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pełniący służbę w Posterunku Policji w Bondarach został poinformowany o rowerze wodnym z dwiema osobami na pokładzie, który dryfuje na środku zalewu Siemianówka.

Funkcjonariusz, który tego dnia był jeszcze przed służbą zareagował natychmiast. Od razu ruszył w kierunku posterunku i skontaktował się ze swoim kolegą, który akurat dojeżdżał do jednostki. Chwilę później obaj mundurowi byli już na wodzie. Gdy policjanci po kilku minutach dopłynęli służbową łodzią we wskazane miejsce okazało się, że około 400 metrów od najbliższego brzegu dryfuje zepsuty rower wodny z dwiema osobami na pokładzie. 24-latka i 23-latek prosili o pomoc, gdyż sami, ze względu na wiejący wiatr i fale, nie byli w stanie dotrzeć na ląd.

Mundurowi zabrali osoby do swojej łodzi i odholowali uszkodzony rower do plaży w Rudni. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji policjantów kobieta i mężczyzna cali i zdrowi bezpiecznie dotarli do brzegu. 

(KWP w Białymstoku / mj)
 

Powrót na górę strony