Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas meczu eliminacyjnego do MŚ 2014

Data publikacji 12.09.2012

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegrany wczoraj został drugi mecz Reprezentacji Polski w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2014 roku w Brazylii. Występ naszych piłkarzy, którzy zmierzyli się z Reprezentacją Mołdawii obejrzało ponad 26 tys. kibiców z całego kraju. Nad bezpieczeństwem czuwali dolnośląscy policjanci. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Służbę na terenie miasta i powiatów położonych na trasach dojazdu do Wrocławia pełniło kilkuset policjantów prewencji, ruchu drogowego i służb operacyjnych. Oprócz monitorowania tras dojazdu do stadionu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, wspieranych także z powietrza, policjanci z uwagi na dużą ilość pojazdów, kierowali też ruchem w obrębie obiektu, na którym odbywało się spotkanie piłkarskie.

Policjanci prewencji czuwali nad bezpieczeństwem kibiców w rejonie stadionu, a także w różnych miejscach na terenie miasta. Funkcjonariusze udzielali na bieżąco informacji o sposobach dotarcia do stadionu, w szczególności kibicom przyjezdnym. Udzielili także wsparcia organizatorowi przy kasach, przy których zgromadziła się jeszcze przed meczem duża ilość kibiców oczekujących w kolejce po bilety.

Mecz eliminacyjny przebiegł spokojnie. Zarówno przed meczem, w trakcie, jak i po meczu nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Bezpiecznie podczas meczu eliminacyjnego do MŚ 2014

Opis filmu: mecz, zabezpieczenie meczu, MŚ 2014, polska, mołdawia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bezpiecznie podczas meczu eliminacyjnego do MŚ 2014 (format flv - rozmiar 13.82 MB)

Powrót na górę strony