Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 12.09.2012

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanym garażu przechowywał prawie 380 kg nielegalnego tytoniu. Straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego szacuje się na około 220 tys. złotych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Policjanci pracujący w Wydziale Kryminalnym nowomiejskiej komendy ustalili, że w jednym z wynajmowanych garaży na terenie Nowego Miasta Lubawskiego są przechowywane znaczne ilości tytoniu. W wyniku podjętych czynności podczas przeszukania garażu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 380 kg tytoniu krojonego, który zapakowany był w worki jutowe. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci zatrzymali Dariusza R., któremu przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego polegającego na przechowywaniu wyrobów akcyzowych w postaci prawie 380 kg tytoniu krojonego bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Wskutek tego procederu mężczyzna naraził na Skarb Państwa na straty wynoszące około 220 tys. złotych.

Prokurator zastosował wobec Dariusza R. środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grożą wysokie kary finansowe oraz przepadek mienia.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony