Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i narkotyki

Data publikacji 13.09.2012

Policjanci z Kolbuszowej odnaleźli na prywatnej posesji broń, granaty, ponad sto sztuk amunicji oraz trzy uprawy konopi. Znalezione militaria i konopie zostały zabezpieczone. Wszystko było własnością 35-letniego mężczyzny, który trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek policjanci z kolbuszowskiej komendy w czasie przeszukania jednej z posesji ujawnili robioną broń kaliber 12 mm oraz ponad 100 sztuk amunicji różnego kalibru. Była to stara, częściowo skorodowana amunicja do różnej broni. Część z niej była kompletna, reszta to same łuski ze sprawnymi spłonkami. Na miejscu znaleziono również rewolwer pneumatyczny oraz kuszę wraz z bełtami. W czasie przeszukania policjanci znaleźli również na balkonie budynku, w niezamieszkałym domu oraz na nieużytkach rolnych trzy uprawy konopi indyjskich oraz 0,39 kg suszu marihuany.

W zabezpieczaniu znalezionej broni uczestniczyli również pirotechnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz biegły oficer Wojska Polskiego. Część niebezpiecznej amunicji została zniszczona na poligonie wojskowym, a pozostałe przedmioty oraz rośliny i susz zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Mieszkaniec Kolbuszowej trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, uprawy konopi i posiadania narkotyków. Przyznał się do zarzutów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Kolbuszowej zastosował wobec 35-latka środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony