Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oficer prasowy zatrzymał nieletniego podpalacza

Data publikacji 13.09.2012

16-letniego mieszkańca Marek podejrzewanego o liczne podpalenia pojazdów i budynków oraz włamania i kradzieże zatrzymał asp. szt. Tomasz Sitek – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Funkcjonariusz współpracujący na co dzień z mediami podjął niezwłoczne działania w miejscu zaistnienia pożaru domu i zatrzymał nieletniego sprawcę czynu karalnego. Wobec 16-latka, któremu policjanci z Komisariatu w Markach udowodnili blisko 6 czynów karalnych, już zostały skierowane wnioski do sądu rodzinnego o wszczęcie postępowania wyjaśniającego.

Asp. szt. Tomasz Sitek już ponad 4 lata współpracuje na co dzień z mediami, informując za ich pośrednictwem o działaniach, jakie podejmują jego koledzy i koleżanki w celu poprawy bezpieczeństwa naszego społeczeństwa. Tym razem, sam brał udział w działaniach związanych z akcją gaszenia budynku jednorodzinnego w Markach.

Ostatniej soboty, pełniąc służbę oficera kontrolnego wołomińskiej komendy, kilka minut przed godziną 3:00 nad ranem udał się na ulicę Dużą w Markach, gdzie płonął budynek jednorodzinny. Kilka minut przed 5:00 zauważył, na posesji gdzie palił się dom, osobę chowająca się za tujami. Jej zachowanie wskazywało wyraźnie, że próbuje się ukryć i oddalić z miejsca. Gdy tylko policjant znalazł się przy młodym mężczyźnie, ten nadal próbował opuścić posesję, nie reagując na jego polecenia. Chłopak był pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Podejrzewając, że osoba ta mogła dokonać podpalenia budynku, policjant zatrzymał mężczyznę, którym okazał się być 16-letni mieszkaniec sąsiedniej ulicy. Chłopak został przewieziony do jednostki Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. 16-latkowi została też udzielona niezbędna pomoc lekarska, po czym trafił do policyjnej izby zatrzymań w Wołominie.

Zebrany przez policjantów z Komisariatu w Markach materiał pozwolił im na przedstawienie 16-latkowi łącznie 6 zarzutów popełnienia przestępstw, w tym 2 kradzieży z włamaniem, 2 podpaleń pojazdów i 2 podpaleń budynku, gdzie straty sięgnęły łącznie kwoty blisko 340 tys. złotych. O losie 16-latka, który już wcześniej był notowany i zatrzymywany przez policjantów, zadecyduje teraz sąd rodzinny w Wołominie.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony