Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA trafił za kratki

Data publikacji 13.09.2012

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 33-letni bydgoszczanin, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2 lat, trafił za kratki. Sfinalizowanie sprawy było możliwe dzięki doskonałej współpracy kryminalnych z KGP, komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy oraz mundurowych z Niemiec, gdzie został zatrzymany. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo. Wkrótce stanie przed obliczem prokuratora.

Do zdarzenia doszło 2 lata temu, dokładnie 17 sierpnia 2010 r. Wtedy w Bydgoszczy na ul. Gdańskiej dotkliwie został pobity mężczyzna, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Na podstawie zeznań świadków funkcjonariusze wytypowali do sprawy 33-letniego bydgoszczanina. Niestety, wtedy nie udało się go zatrzymać. Podejrzewany o przestępstwo zapadł się jak kamień w wodę. Ustaleniem jego miejsca pobytu zajęli się kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Mężczyzna poszukiwany był początkowo na podstawie listu gończego, a od października ubiegłego roku Europejskim Nakazem Aresztowania. Funkcjonariusze wpadli na jego trop w sierpniu. Kryminalni ustalili, że poszukiwany 33-latek przebywa na terenie Niemiec. Dzięki zaangażowaniu i doskonałej współpracy policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP, komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy oraz mundurowych z Niemiec sprawa bardzo szybko znalazła swój finał.

Na podstawie przekazanych informacji 21 sierpnia niemieccy funkcjonariusze „odwiedzili” w miejscu pracy poszukiwanego mężczyznę. Tam został on zatrzymany.

Wczoraj (12.09) na przejściu granicznym w Świecku podejrzewany o zabójstwo 33-latek został przekazany polskim policjantom. Od razu trafił do zakładu karnego. Wkrótce zostanie przewieziony do Bydgoszczy, gdzie stanie przed obliczem prokuratora i złoży wyjaśnienia.

Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi kara więzienia do 25 lat, a nawet dożywocie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony