Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XIX Turniej Par Patrolowych - ostatni dzień zmagań

Data publikacji 14.09.2012

Dzisiaj w Szkole Policji w Słupsku rozpoczyna się trzeci – ostatni dzień zmagań policjantów w ramach Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku". W rozgrywkach biorą udział 34 dwuosobowe drużyny reprezentujące wszystkie komendy wojewódzkie oraz Komendę Stołeczną Policji. Zmaganiom funkcjonariuszy przygląda się Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Od roku 1994 Szkoła Policji w Słupsku jest organizatorem i gospodarzem finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Pod patronatem Prezydenta RP funkcjonariusze rywalizują o miano policyjnego patrolu roku.

W zmaganiach udział biorą po dwa patrole z każdej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z Komendy Stołecznej. Turniejowe konkurencje to: strzelanie, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód. Konkurencja strzelecka ma charakter strzelania sytuacyjnego. Policjanci oddają strzały zza osłony do ukazujących się tarcz strzeleckich.

Po czterech konkurencjach na prowadzeniu są policjanci z Krakowa, Lublina i Białegostoku. Dzisiaj o końcowej klasyfikacji zdecyduje sprawdzian wiedzy zawodowej i pokonywanie policyjnego toru przeszkód. O godzinie 14.00 odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów.

Więcej>>

(KGP / SP Słupsk)

Powrót na górę strony