Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 14.09.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w jednym z dyskontów spożywczych. Ewakuowano wtedy ponad 180 osób. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

13 września 2012 r. około godziny 9.00 policjanci otrzymali informację o ładunku wybuchowym  znajdującym się w jednym z wrocławskich dyskontów spożywczych. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu natychmiast skierował na miejsce policjantów, w tym przewodników z psami specjalnie wyszkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych oraz policyjnych pirotechników. Miejsce zdarzenia zabezpieczały dodatkowo wszystkie niezbędne w takich sytuacjach służby ratunkowe. Dla bezpieczeństwa z obiektu ewakuowano ponad 180 osób (personelu oraz klientów).

Policjanci dokładnie sprawdzali wszystkie miejsca. W wyniku prowadzonych działań nie znaleziono żadnych materiałów niebezpiecznych. Równolegle funkcjonariusze prowadzili działania w kierunku ustalenia i zatrzymania sprawcy fałszywego alarmu bombowego. Efektem ich było zatrzymanie 57-letniego wrocławianina, podejrzanego o udział w tym zdarzeniu. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony